Ytong sąramos

Sąramos

Sąramos, tai apkrovą laikantys elementai, skirti langų ir durų angų perdengimui išorinėse ir vidinėse sienose. Ytong siūlo keletą sprendimų.

Pirmas sprendimas tai gamyklinės sąraminės sijos Ytong YN, tai yra paruošta sija iš armuoto akyto betono. Tai savarankiški laikantys elementai, skirti perdengti angas iki 175 cm pločio.

YTONG sąramos

Ytong sąraminės sijos statomos ant mūro, ant plonasluoksnio skiedinio, simetriškai virš perdengiamos angos. Minimalus sijos atrėmimo plotis yra 20 arba 25 cm – priklausomai nuo perdengiamos angos pločio. Gamyklinės sąraminės sijos nereikia papildomai apšiltinti.

YTONG sąramos

Ytong sijų montavimas yra greitas, du darbuotojai atlieka jį per keliolika minučių. Naudojant sąramines sijas užtikrinamas lygus ir švarus sienos paviršius, kas vėliau palengvina pačios sienos tinkavimą.

YTONG sąramos

Svarbu

Montuojant Ytong sąramines sijas, atkreipkite dėmesį, ar jos yra teisingai pastatytos – esantis ant sijos užrašas Ytong negali būti aukštyn kojom.

YTONG sąramos

Sąraminės sijos gali būti pagamintos tiesiai statybos aikštelėje, panaudojant U-formos Ytong blokelius.

U-formos blokeliai klojami ant anksčiau paruoštos montavimo atramos. Šią funkciją puikiai atlieka lenta, kurios paviršius atitinka viršutinį blokelių paviršiaus lygį. Didesnio pločio angų atveju lentą būtina paremti, kad montuojama sija neišsilenktų dėl svorio.

Ant taip paruošto tiltelio U-formos blokeliai mūrijami sandūromis, o vertikalias siūles tarp jų reikia užpildyti plonasluoksniu skiediniu Ytong.

Taip paruošto apkalimo vidų reikia išvalyti ir prieš betonuojant sudrėkinti vandeniu.

YTONG sąramos

U-formos blokelių viduje patalpiname šiluminės izoliacijos sluoksnį iš akmens vatos arba iš putų polistirolo. Būtina atsiminti, kad šiluminę izoliaciją reikia pakloti arčiau išorinės pusės.

Jei sąramos aukštis aukštis yra mažesnis nei 20 ar 25 cm, virš U-formos blokelių statomas dar vienas ar daugiau 7.5 cm storio Ytong blokelių sluoksnis, kad būtų pasiektas reikiamas aukštis.

Vėliau klojame viduje armavimą, ir viską užpilame betonu.