Tolesni blokelių sluoksniai

Tolesni blokelių sluoksniai

Tolesnius mūro sluoksnius galima pradėti kloti sukietėjus cemento skiediniui, t.y. po apie 1-2 valandų nuo pirmojo sluoksnio paklojimo. Tolesnius sluoksnius klojame su plonomis klijų siūlėmis. Tai įmanoma dėl didelio blokelių Ytong tikslumo, kurie puikiai tinka vienas prie kito. Dėl įlaido-spraudžio sistemos nereikia daryti vertikalių siūlių. Tai labai palengvina ir pagreitina rangovo darbą. Siena tiesiog auga akyse.

Skiedinio paruošimas ir klojimas

Skiedinio paruošimas ir klojimas

Prieš pradedant mūryti reikia paruošti Ytong skiedinį. Skiedinys Ytong patiekiamas į statybos aikštelę kartu su blokeliais – nereikia juo papildomai rūpintis, jo suvartojimas yra jau apskaičiuotas, atitinkamai užsakytų Ytong blokelių kiekiui. Gera žinia – kad paruošti Ytong skiedinį, nėra būtina turėti betono maišyklės, kastuvų, smėlio. Užtenka kibiro ir grąžto su maišikliu.

Pagal esančią ant įpakavimo instrukciją, įberiame atitinkamą kiekį Ytong skiedinio į vandenį. Naudojant lėtų apsisukimų grąžtą su maišikliu, maišome skiedinį, kol jis paskieks tirštos grietinės konsistenciją.

Jums padės – Ytong mentelė

Ytong mentelė

Skiedinį klojame ant blokelių mentele. Mentelės plotis yra pritaikytas prie blokelių pločio, todėl skiedinys yra lygiai paklojamas ant viso blokelio paviršiaus (niekas nenuteka ant šonų, statoma siena nesiteršia).

Ytong mentele užtepame skiedinį ant dviejų-trijų blokelių viršutinio paviršiaus. Taip skiedinys nespės išdžiūti ir spėsite ant jo pakloti sekančius Ytong blokelius.

Tolesni blokelių sluoksniai

Atskirų sluoksnių mūrijimą pradedame nuo kampų. Būtina patikslinti kiekvieno pakloto blokelio horizontalumą.

Pastačius kampus, kaip ir pirmojo sluoksnio atveju, ištiesiame mūrininko virvutę ir klojame blokelių eilę.

Tolesni blokelių sluoksniai

Atskirus kampų sluoksnius klojame pakaitomis, naudojant mūrininkų surišimą. Reikia išlaikyti vienodą visų sluoksnių lygį visuose kampuose.

Tolesni blokelių sluoksniai

Dėmesio!

Klojant blokelius, būtina atsiminti, kad vertikalios siūlės turi būti persistūmusios bent 8 cm lyginant su ankstesne eile.

Tolesni blokelių sluoksniai

Blokelio ilgis prie angos kraštų arba pastato kampų turi būti 11.5 cm arba daugiau.