Pirmasis sluoksnis

Pirmasis sluoksnis

Pirmojo Ytong blokelių sluoksnio paklojimo tikslumas turi didelę įtaką viso pastato statybos tikslumui. Jei atliksime jį teisingai, kitų sluoksnių mūrijimas vyks labai greitai.

Pirmasis sluoksnis

Pirmojo sluoksnio blokelius statome ant cemento skiedinio, kuriame cemento ir smėlio proporcija yra 1:3. Skiedinio panaudojimo tikslas – išlyginti galimus vertikalius pamato nukrypimus. Skiedinį paklojame paprasta mentele.


Išorinių sienų mūrijimą pradedame nuo kampų. Svarbu atkreipti dėmesį į blokelio padėtį, kad spraudas būtų nukreiptas į išorę – tas palengvins vėlesnius tinkavimo darbus. Lengviau yra nušlifuoti spraudus, negu išpildyti įlaidus tinkavimo skiediniu.

Pirmasis sluoksnis

Patalpinus Ytong blokelį tikriname jo horizontalumą, ir esant reikalui koreguojame guminiu plaktuku.

Pirmasis sluoksnis

Dėmesio – Paprastas mūrininko plaktukas pažeidžia Ytong blokelių paviršių.

Tikslų pirmojo sluoksnio kampų lygio vienodumą patikriname žarniniu gulščiuku.

Horizontalumą galime taip pat patikrinti su niveliatoriumi.

Vėliau, tarp patikslintų sienos kampų ištiesiame mūrininko virvutę ir išpildome sluoksnį. Ištiesta virvutė leidžia tikrinti Ytong blokelių horizontalų išdėstymą sluoksnyje.

Paklojus kiekvieną Ytong blokelių sluoksnį, šlifuojame jų viršutinį paviršių. Tam tikslui galima vartoti mentę ar drožtuvą, o smulkius užteršimus ir dulkes pašaliname šepečiu. Dėl to skiedinys geriau susiriš su blokeliais.